Skiba Ciągle na Wolności
Stand Up

  • 26 listopada 2022

  • START 20:00

  • Diamanthorst 183 Den Haag Podium Noord

  • 45€

Zapraszają:
SKIBA CIĄGLE NA WOLNOŚCI czyli SKIBA NA OSTRO I BEZ CENZURY…
Lider Big Cyca, legenda rocka Krzysiek SKIBA (autor piosenek takich jak Makumba, Berlin Zachodni, Dres czy Świat według Kiepskich) w blisko dwugodzinnym spektaklu komediowym w stylu STAND UP COMEDY.

Spektakl oparty na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w show biznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych…jest ostro jak w fabryce żyletek, a może nawet bardziej.
Z programu dowiadujemy się jak będąc gwiazdą nie zostać alkoholikiem czy jak udzielać wywiadów nie mając nic do powiedzenia. To jest jak wizyta w SPA i tajski masaż mózgu w jednym.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Współorganizator Wydarzenia: Impresariat Artystyczny Feniks

O komediowym One Man Show Skiby powiedzieli:

Nie znałem Skiby od tej strony. Czułem się jak podczas wizyty u śmiecho-terapeuty.

Henryk Sawka

Skiba jest bardzo, bardzo ładnie dowcipny

Hanna Bakuła

O książce “Skiba ciągle na wolności” na podstawie której powstał spektakl “Znakomita”

Angora

“Gruba to książka – adekwatna do osobowości Skiby. Lecz po jej zakończeniu chciałoby sie jeszcze.

Teraz Rock

Książka wywołuje sinusoidę emocji

Kulturalne media

Tylko w Polsce mogła ukształtować się taka postać jak Skiba. I tylko dla Polaków będzie ona prawdziwie zrozumiała

Szuflada – portal literacki

Mistrzostwo! Kupa śmiechu! Polecam!

Lubimy czytać

Warunki techniczne spektaklu:
Jeden mikrofon i… publiczność! I jedziemy!

Krzysztof SKIBA

Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. Makumba, Dres, Świat według Kiepskich, Berlin Zachodni). Od 34 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 3 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad czterech tysiącach koncertów.

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch “Wolność i Pokój”). Walczył z komuną gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty. W wiezieniu siedział w celi razem z “wampirem z Krotoszyna”, co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem “Wolności i Solidarności”.

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty, co wreszcie przełożyło się na finanse i mógł sobie kupić nowe trampki. W 1990 otrzymał tytuł “najlepszego autora tekstów piosenek”. W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. Lalamido, Podróże z żartem, Uwaga Hotel, Mini Szansa). Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Przez lata z niechęcią publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost.

Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów “Skibą w Mur” (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych “Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. “Artyści, wariaci, anarchiści” (Wydawnictwo NCK 2010) i “Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia” (Wydawnictwo NCK 2015).

Z entuzjazmem prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.

W 2018 roku nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. “Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”, która stała się sensacją w skupach makulatury. W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa Arbitror z Warszawy wyszła jego najnowsza książka z felietonami. Jest to zbiór felietonów o czasach lockdownu i pandemii pt. Polska bez gaci.

Skiba okazuje się także sprawnym standuperem. Spektakl komediowy w stylu stand up comedy oparty na tej książce, wzbudza salwy śmiechu nie tylko na poligonach.